poslední aktualizace:
20.9. 2008
.: Návod :.
Protože dnes je již možné do PC emulovat prakticky jakoukoli starší konzoli nebo počítač, můžete si hry na NES zahrát i na vašem PC. Pokud nevíte jak, přečtěte si následující návod:
Nejprve si musíte stáhnout některý z emulátorů. Emulátory jsou programy, které napodobují funkci jednoho hardware na jiném a tak vám umožní zahrát si NES hry na vašem PC. Na NES jich existuje velké množství a proto jestli vám zde nabízené nebudou vyhovovat, můžete si na Internetu najít spoustu jiných (např. zde).

Jestliže máte nainstalovaný emulátor, můžete si v něm spustit příslušné hry. Většina her jde stáhnout přímo z těchto stránek, jinak doporučuji použít Google nebo jiný celosvětový vyhledávač. Ale pozor, hry většinou nenajdete pod označením "games", ale jako paměti ROM (paměť ROM - read only memory) což jsou autentické kopie her, jak je znáte z originálních cartridgí. Paměti ROM na NES mají nejčastěji koncovku ".nes" a jejich velikost se pohybuje maximálně ve stovkách kB, proto si je můžete bez problémů stahovat v jakémkoliv množství.
Jestliže vám hra nebude fungovat, zkuste ji spustit v jiném emulátoru! Jednotlivé emulátory se liší funkcemi a také zobrazení her a zvuk jsou v každém trochu odlišné. Proto je nejlepší vyzkoušet emulátorů několik a používat ten, který vám bude nejvíc vyhovovat.
Upozornění: Hry můžete podle autorského zákona užívat jen jste-li vlastníkem jejich originálů. V opačném případě je můžete zkušebně používat po dobu 24 hodin, poté je musíte smazat!
nahoru