poslední aktualizace:
20.9. 2008
.: Nejlepší hry :.
Super Mario Bros.
Super Mario Bros. 3
Zřejmě nejznámější hra, která na konzoli vznikla. Jako první používá scrolling obrazu a získává tak na svou dobu nevídané možnosti. Po letech se z ní stala legenda mezi plošinovkami.
Třetí a nejpovedenější hra ze série Super Mario Bros. O její kvalitě svědčí mimo jiné i to, že byla po dobu pěti let nejprodávanější hrou na NES vůbec.
Metroid
The Legend of Zelda + Zelda 2
Hra Metroid se stala základem všem adventurám a jim podobným hrám. Hra má totiž odlišné konce a při jejím procházení můžete volit mezi různými cestami. Také jde o první hru, ve které vystupuje jako hlavní postava žena.
Zelda je klasika mezi RPG podobně jako Mário mezi plošinovkami. Hry zabaví na dlouhé hodiny a to i ty, kteří tento druh her zrovna nemusí.
Duck Hunt
Excitebike
Jestliže jste vlastnili světelnou pistoli, určitě znáte i hru Duck Hunt. Hra, ve které střílíte kachny, je totiž zábavná a zabaví na dlouhou dobu.
Závodní motokrosová hra, která je kromě skvělé hratelnosti vyjímečná také tím, že si v ní jako v první závodní hře můžete stavět vlastní tratě.
Contra + Super C
Megaman 1-6
Klasických 2D stříleček vzniklo na NES obrovské množství, ale Contra od Konami je svým provedením a hratelností určitě předčila.
Populární série šesti her od Capcomu, které zaujmou především originalitou, pěknou hudbou a vtipem.
Final Fantasy 1-3
River City Ransom
Velice populární série RPG her, které měly na svou dobu skvělou grafiku i hudbu, rozsáhlý herní svět, spoustu zbraní, monster a vůbec všechno, co ke správným RPG patří.
Povedená akční hra s prvky RPG, ve které bojujete s pouličními gangy a snažíte se vysvobodit svou unesenou přítelkyni.
nahoru