poslední aktualizace:
20.9. 2008
.: Příslušenství :.
The Zapper
Světelná pistole je u nás asi nejznámější součást konzole. Jistě si pamatujete hry jako Duck Hunt, Wild Gunman, Hogan´s Alley a mnoho dalších, které jsou na pistoli speciálně určeny. A jak pistole funguje? Pokaždé, když zmáčknete spoušť, konzole na malý okamžik překreslí obraz, přičemž objekty určené jako cíl mají bílou barvu a zbytek barvu černou. Senzor v pistoli v daný okamžik sejme barvu a jestliže je bílá, tak jste trefili a jestliže je černá, minuli jste.
Hra Duck Hunt před a po zmáčknutí spouště pistole:
  
Famicom Disk System
Přídavná disketová mechanika k Famicomu, která kromě samotné mechaniky obsahuje i paměť ROM. Hry se nespouští přímo z diskety, ale z paměti, do které se data před hraním načtou. Hry jste si mohli opatřit na nové disketě nebo si nechat přepsat starou disketu na speciálních Nintendo zapisovačkách. Hlavní výhodou je, že hry jsou mnohem levnější a mají díky kvalitnějšímu čipu lepší zvuk. Ale systém má i své nevýhody. Nahraní her do paměti trvá nějaký čas a hlavně jdou lehce tvořit jejich nelegální kopie. A právě proto Nintendo s tímto systémem i přes jeho velkou popularitu končí. Hry vydávané na disketách byly například The Legend of Zelda, Super Mario Bros. a jiné.
Robot R.O.B.
Malý robot se senzorem na hlavě, který snímá záblesky ze hry. Pomocí robota můžete např. otvírat dveře. Určeno pro hry jako Gyromite nebo Stack Up.
Cartridge Converter
Redukce cartridgí pro případ, že si chcete zahrát Famicom hry na NESu nebo NES hry na Famicomu. (na obrázku je redukce z Famicomu na NES)
Quick Shot
Klasický joystick vhodný zejména pro hraní simulátorů a vesmírných stříleček. Kromě obvyklých dvou tlačítek obsahuje také přepínání "auto fire" a tlačítka start a select.
Power Glove
Herní rukavice se speciálními senzory, které snímají pohyb ruky a umožňují tak virtuální ovládání některých druhů her.
Family Fun Fitness
Aby hráči při hraní her jen pasivně neseděli na židli a neničili si tak své zdraví, vymyslelo Nintendo tento vskutku zajímavý ovladač. Jedná se o koberec čtvercového tvaru, který má na sobě osm velkých tlačítek, kterými se ve stoje nohama ovládá hra. Koberec byl prodáván společně s kazetou Athletic World, která obsahovala pět sportovních her. Ale vznikly i jiné hry, např. Dance Aerobics.
Teleplay System
Umožňuje hrát po telefonní lince na dvou konzolích současně, bohužel ale jen hry pro tento systém navržené. Těch není mnoho a systém končí neúspěchem.
Alladin System
Systém upgraduje konzoli a tak hry pro něj vytvořené mají lepší grafiku a větší velikost. Hra pro tento systém je např. Dizzy the Adventurer.
U-Force
NES Satellite/4 Score
Double Play System
Box, ve kterém jsou dva senzory reagující na pohyby vašich rukou.
Zařízení umožňující hrát až čtyřem lidem na jednom NESu.
Sada dvou bezdrátových gamepadů.
Cheat Carts
NES Advantage
Miracle
Zařízení na zadávání kódů do her.
Speciální ovladač s joystickem.
Přídavná klávesnice ke konzoli.
nahoru